KONUŞMACI HOCALARIMIZ

Prof. Dr. Cansın Saçkesen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları)
Koç Üniversitesi

2004 yılında bir yıl süre ile İsviçre Davos’da Alerjik Hastalıklar ve Astım Enstitüsü’nde alerjik hastalıkların immün mekanizmalarını araştıran laboratuvar metodları üzerinde çalıştı. 2014’te bir yıl süre ile New York’ta Mount Sinai, Icahn Tıp Fakültesi Pediatrik Alerji Bilim Dalı’nda besin alerjileri konusunda misafir bilim insanı olarak araştırma laboratuvarında çalıştı.

Prof. Dr. Haluk Topaloğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Nöroloji)

Turkishtime tarafından hazırlanan “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” adlı araştırma ve kitapta 14. sırada yer almıştır.

Prof. Dr. İbrahim Celalettin Haznedaroğlu
Dahiliye (Hematoloji)
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ekibiyle birlikte, kanaması olan hastalarda kanamayı durdurucu bir ilaç geliştirmiştir, 2017 yılında ise Turkishtime dergisinin “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” listesinde yer almıştır.

Prof. Dr. Mehmet Can Ünlü
Kalça& Diz Cerrahisi
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

2010 yılında Japonya Osaka üniversitesinde spor cerrahisi ve kalça protezi konularında burslu olarak çalıştı ve aynı üniversitede kök hücre konusunda laboratuvar araştırmaları yaptı

Prof. Dr. Türker Kılıç Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)
Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı

1997-1998 yıllarında Harvard Üniversitesinde beyin kanserlerinin bir türü üstüne çalıştı ve çalıştığı bir molekül daha sonra ilaç (Glivec) haline getirildi,bu ilaç günümüzde bazı beyin kanserleri tedavisinde kullanılır oldu.

Prof. Dr. Gökhan Aygün
Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları

24 Mart 1967 tarihinde Zonguldak’ta doğan Prof. Dr. Gökhan Aygün ilk ve ortaöğrenimini Amasra/Bartın’da yaptı. Dr. Gökhan Aygün, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1996 yılında doktora, yeterlilik ve tıpta uzmanlığını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalında yaptı.
Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1991-1996 yılları arasında araştırma görevlisi ve 1996-2003 yılları arasında uzman doktor olarak görev yaptı. 20 Nisan 2005’ten itibaren Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde; Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, Sadi Sun Yoğun Bakım Ünitesi Enfeksiyon Konsültanı, Hastane Enfeksiyon Kontrol Komitesi Enfeksiyon Kontrol Doktoru olarak görev yapan Dr. Gökhan Aygün aynı zamanda başhekim yardımcısıdır ve hastane kalite kurulunda yer almaktadır.
Özellikle hastane enfeksiyonları, yoğun bakım ünitesi enfeksiyonları, antibakteriyel direnç konularında çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Gökhan Aygün’ün 13 yabancı, 50’yi aşkın yerli dergilerde yayınlanmış makalesi ve 100 civarında bildirisi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir